„Pacienty nejvíce trápí infekty horních cest dýchacích, často i s teplotami,“ uvedla praktická lékařka Anna Koubová z Holoubkova s tím, že nemocní by měli zůstat první tři dny ležet doma, aby nákazu dále neroznášeli. „Pokud nepotřebují pracovní neschopnost, k lékaři hned nemusí. Uvidí, zda se jejich zdravotní stav po těch třech dnech zlepší či naopak. Zhorší–li se, je pak nutné lékaře vyhledat,“ dodala Koubová.

O pacienty nemají nouzi ani na jihu okresu. „Počet marodů stoupá. Mají nejčastěji virózy a angíny,“ sdělila Jana Kušková, praktická lékařka z Mirošova. V Rokycanech je situace podobná. „Léčíme nejvíce virózy a močové infekce,“ doplnila praktická lékařka Václava Hronová s tím, že už se začalo očkovat proti chřipce. „Chronicky nemocným a pacientům nad 65 let hradí vakcínu částečně pojišťovna. Doplatek se pohybuje kolem 40 korun,“ popsala Hronová. Ostatní pacienti si ji platí celou, cena je přibližně 170 korun.

Za minulý týden eviduje hygiena na Rokycansku 200 onemocnění. „Nejde však o mimořádnou situaci,“ sdělila Spáčilová. Lékaři doporučují vhodně se v těchto dnech oblékat a vyhýbat se větším kolektivům.