„Nepořádek dělají zvláště chataři. Když si nastřádají odpadky, vezmou pytel a cestou ho vyhodí někde u lesa,“ popsal Petr Kalaš, člen rady okresního mysliveckého spolku s tím, že nejvíce práce mívají především u silnice z Březiny do Volduch.

Potíže jsou podle Kalaše i s některými houbaři. „Nejenže odhazují obaly od nápojů, ale bývají i hluční. Tím samozřejmě plaší zvěř, která je pak vystrašená, zmatená a může způsobit na silnici nějaké neštěstí,“ dodal myslivec. Výjimkou nejsou v lesích na Rokycansku ani lidé se psy, jezdci na koních, kteří se chovají neukázněně, ani mladiství na čtyřkolkách. „Určité zvuky, jako například od traktoru, nejsou pro zvěř tolik rušivé. Už si jim přivykla. Ale čtyřkolky nemají v lese co dělat,“ dodal Kalaš.

Špatnou zkušenost mají myslivci zvláště v zimě také se zloději krmiva. „Museli jsme dát na veškěrá krmná zařízení petlice a zámky. Lidé seberou všechno – sůl i obilí,“ pozastavuje se Kalaš nad jedáním některých návštěvníků. Možnost, že by si takto činili myslivci navzájem, rezolutně vyloučil.