Chovatelé drobného zvířectva sice stárnou, ale vychovávají několik nástupců. Jarní expozice králíků, drůbeže a holubů startovala už v pátek hodnocením pod taktovkou zkušených rozhodčích. Sobotní a nedělní dění se týkalo prohlídky voliér a klecí včetně možnosti občerstvení, nákupu krmiva či výběru domácích mazlíčků.

V zámku se v sobotu dveře netrhly. Desítky lidí přilákala prohlídka rekonstruované části této památky i tři svatební obřady. Zahájili je místní Václav Benýr a Růžena Štincíková z Rakové, které po poledni vystřídali Václav Elicar ze Strašic a mirošovská Martina Šmolíková. Slavnostní okamžiky zakončili Lukáš Mejstřík z Třebíče a Kateřina Kosová z Klabavy. Rovněž v závěru tohoto týdne si svatbu objednaly dva páry a na 12. května jsou pozvána miminka.

Fotbalisté FC si nenechali náladu pokazit ani dvěma vysokými prohrami (první tým neuspěl ve Volduchách, kde inkasoval šest branek a nekompletní rezerva FC dostala nařezáno v Přívěticích). V sobotu večer zvali sportovci na skupinu Eges do sokolovny a včera vytrvalci fandili žáčkům v sou