Třicet let Radničtí při zásazích využívali Tatru 148, familierně pojmenovanou Máňa. Její nástupkyně dostala stejný název, ovšem s římskou dvojkou na konci. „Nechť vám vydrží alespoň dalších třicet let a využíváte ji co nejméně,“ popřál svým kolegům Jaroslav Salivar, člen SDH a dnes i náměstek ministra vnitra.

Slavnostní okamžiky si v sobotu po poledni nenechaly ujít na náměstí stovky lidí. Přijel i ministr Pospíšil, senátor Sefzig, poslanci nebo krajští radní Jaroš a Vilímec, který prý má největší zásluhu na koupi vozidla. Vyrobeno bylo v kopřivnické Tatře a Petr Kreisinger si pro něj jel do Poličky.

Obětoval pár dní dovolené, ale nelituje toho: „Mohli jsme si k požární výbavě říci své. Tatra má nádrž na vodu o objemu 3400 litrů, rezervoár na pěnidlo přes dvě stě litrů, příměšovací zařízení nebo osvětlovací stožár. Částečně je určena i k provozu mimo zpevněné komunikace.

Máňu II po předání klíčů a proslovech pokřtil místní duchovní a hosté i většina ze sedmdesáti členů SDH se přesunuli do hasičského domu. Na guláš i na dechovku v podání kapely Josefa Krále.