Sraz majitelů a příznivců historických kol narušili nenechavci, kteří si dva stroje v noci přivlastnili. „Jedno kolo jsme našli v obci a doufám, že objevíme i to druhé,“ nezapřel optimismus ředitel Zdeněk Vlček mladší. Protože jde o rotující funkci, stal se letos právě on šéfem více než stočlenného pelotonu. Konvoj se vydal před desátou hodinou na trasu dlouhou 32 kilometrů. Vedla přes Těškov a Lhotu pod Radčem do Radnic, kde si účastníci nenechali ujít městské slavnosti ani občerstvení.

Po návratu do areálu koupaliště se soutěžilo. „Přejezd přes lávku tentokrát jezdcům zkomplikujeme, protože v minulých letech vodní plochu doslova přelétli,“ nechal se slyšet Bohouš Kasl junior. Nechyběly zatáčky ani nerovnosti na prkně. Populární je rovněž jízda v neckách a tečkou za náročným víkendem byla večerní zábava.

Nadšenci z Volduch se za necelých čtrnáct dnů chystají do Klatov. Právě jejich přátelé dorazili na Rokycansko s desetikolem i šestikolem. Netradiční dopravní prostředky jim nedávno přidělaly spoustu starostí u Máchova jezera. Policisté kvůli přídavnému motorku a chybějícím přilbám požadovali od každého pokutu dva tisíce korun. Nakonec se prý nechali přesvědčit.