„Na SOŠ z gruntu vylepšíme učebnu výpočetní techniky, a tak našim žákům bude k dispozici již druhá místnost tohoto ražení určená pro šestnáct osob. Dodáme stoly pod nové počítače, vymalujeme, položíme čerstvé lino, měnit se budou i žaluzie,“ vyjmenovávala ředitelka Drahomíra Rancová.

V plánu je i nahrazení starých oken novými. Zatím je vyhotovený pouze projekt, který vznikl za spolupráce s městským úřadem. „Mělo by se jednat o stěnu do Jiráskovy ulice. Výměna není zcela jednoduchá, musíme spolupracovat jak s památkáři, tak s městským úřadem. Ten nám velmi pomáhá i se sehnáním financí. Můžeme říct, že se do budovy SOŠ vrátí ‚původní‘ okna, přestože půjde o eurookna,“ dodala Rancová. Ani budova gymnázia nezůstane pozadu. Zde se také budou vyměňovat okna na čelní straně a vymalují se ty třídy, kterých se nová okna budou týkat.

Střední odborné učiliště lesnické a zemědělské se letos jakýmkoliv radikálním vylepšením vyhne. „Půjde jen o běžné úpravy, jako jsou malby v různých místnostech,“ potvrdil ředitel Miroslav Randl. Stejně se bude postupovat i v základní umělecké škole. Ředitel školy Luboš Klasna řekl, že se zaměří na klasickou údržbu, jíž se věnují každý rok. Jedinou změnou viditelnou i zvenčí bude poopravení okenních říms.

V Základní škole TGM se plánuje oprava učitelských WC v prvním a druhém patře. „Budeme samozřejmě i malovat, některé třídy dostanou nová okna,“ prozradila ředitelka školy Alena Halířová.

Ani v mirošovské základní škole zahálet rozhodně nehodlají. „Vymalujeme spodní patro. Kompletně chystáme změnit místnosti letošní první i deváté třídy, dokonce zde bude i nový nábytek. V mateřské škole, která pod nás také patří, zrekonstruujeme umývárny a WC. Nejpozději v září přibude pro drobotiny i dětské hřiště,“ vyjmenovával ředitel Rostislav Judl.