Její organizátoři z Centra pro komunitní práci v Plzni (dále CPKP) a rokycanské radnice tak anketními lístky oslovili 686 příjemců příspěvku na péči. Odpověděla téměř polovina respondentů. Největší zájem mají o obědy a pobytové služby.

„Z terénu ty výsledky nejsou. Respondenty byli příjemci příspěvků a klienti pečovatelské služby,“ uvedla vedoucí rokycanského sociálního a zdravotního odboru Blanka Kohoutová. Všech 165 anket vrátili klienti pečovatelské služby. Z dalších 521 dotazníků organizátorům průzkumu zpět došlo 166 lístků. „Z průzkumu vyplývá, že obyvatelé Zbirožska, Radnicka i Rokycanska mají zájem o pečovatelskou službu a v některých případech ji využívají,“ sdělila Naďa Kratochvílová z CPKP s tím, že největší zájem mají obyvatelé větších sídel.

Získaná čísla ale podle ní zkresluje právě stoprocentní návratnost anket, které předala pečovatelská služba obyvatelům domů s pečovatelskou službou a svým klientům v terénu. „V malých obcích je také zájem,“ dodala Kratochvílová.

O pobytové služby má na Radnicku a Zbirožsku shodně zájem 28 klientů, na Rokycansku pak 99 seniorů. Řada z oslovených stojí o dodávky obědů, nákupů, o praní prádla, úklid domácnosti či větší úklid i o údržbářské práce.

„Výsledky ankety jsme předali starostům. Ke konci prázdnin je oslovíme s dotazem, zda s nimi nějak naloží,“ řekla Kohoutová.