„Chceme jim umožnit praxi ve výrobní společnosti, pomoci jim tak najít ideální parketu pro rozjezd kariéry a také zjistit, ´vo co de´,“ uvedla Jana Ježková z Hutchinsonu, podle které se do programu mohou zapojit i současní mladí zaměstnanci s krátkou praxí. „Chceme si touto cestou vychovat nižší a střední management. Právě u těchto pozic je velkou výhodou znalost produktu a výrobního procesu,“ sdělila Ježková s tím, že se firma touto metodou pokouší nahradit tradiční metody kariérního postupu.

Společnost nový rozvojový program zahájí v listopadu. Během dvou let projdou jeho účastníci základními odděleními výroby a zároveň bude součástí jejich individuálního vzdělávacího a rozvojového plánu jazykové a odborné vzdělávání. „Přihlášky přijímáme během září a října. V těchto měsících zároveň uskutečníme výběrové řízení,“ řekla Ježková. Zájemci se mohou hlásit elektronicky na adrese jobs@hutchinson.cz nebo na telefonu 371 400 130.

Nový program pro absolventy vychází ze zkušeností společnosti s projektem Hutchinson Academy, spolufinancovaným Evropským sociálním fondem a českým státním rozpočtem. Rozvojovými programy si firma, jež je součástí celosvětového koncernu Total, hodlá vychovat kvalitní nástupce. Samotná rokycanská pobočka, zaměřená na výrobu komponentů pro automobilový průmysl, zaměstnává v současnosti 750 lidí