Například v Habru u Volduch je o prodlouženém víkendu díky mezinárodnímu pětidennímu orientačnímu závodu horských kol se 450 účastníky z celého světa doslova narváno. S dosavadním průběhem sezóny jsou spokojeni i provozovatelé tábořišť na Berounce.
„Počasí je sice nevyzpytatelné, ale o chatky je stále, především o volných dnech, zájem. Ještě by to chtělo nějaké stany,“ řekla Soňa Šternerová z ATC Habr s tím, že pro návštěvníky je nově přichystáno opravené hřiště s novou antukou.

Také v sousedním Intercampu Habr TJ mají objednávky až do poloviny srpna. „Vrací se česká klientela,“ podotkla Jarmila Bejčková. Zcela obsazený červenec mají i v Autocampu U Jezera Ejpovice. „Zlepšili jsme internetové stránky, i prodejna je otevřena. Jen kdyby vydrželo počasí,“ přála si Gabriela Šnebergerová. Plno je podle Jiřiny Skleničkové také na Kobylce v Liblíně. „Květen a červen byly dobré, červenec je slabší, ale ještě je čas,“ říká provozovatelka vodáckého tábořiště, do něhož není třeba se objednávat. Aby vodáci zastavili, rozšířila nabídku jídel, nově je k dispozici půjčovna lidí a chatky. „Nejdůležitější je krytá sedárna s krbem, kde je možné se usušit,“ dodala Skleničková.

Zato Jaroslava Ulrychová, provozující už 13 let minikemp a informační centrum v Kařeze, z deštivého startu prázdnin radost nemá. „Počasí je strašné. Máme na zahradě před domem k dispozici plochu pro osm stanů, garáž, parkoviště, sprchy, toalety i terasu. Výhodou malého kempu je bezpečí a klid. Jenže lidé čekali na prázdniny a teď prší a prší,“ posteskla si Ulrychová. Přitom Kařez je se svojí infrastrukturou včetně nového sportovního areálu u sokolovny ideálním východiskem pro výlety k Berounce i do Prahy. I dlouhodobější předpověď ale zatím slibuje časté dešťové přeháňky.