V Hrádku počítají ročně náklady na provoz a ostrahu lesního amfiteátru na 400 tisíc, příjmy mají být podle starosty odhadem ve výši 335 tisíc korun. „Letňák držíme pro lidi, koná se v něm také oblíbená Muzika. Je tam hezké prostředí a zrušit jej by bylo jednoduché,“ řekl starosta Jaroslav Perlík. Podle Heleny Krtilové, která se stará o samotné promítání, byly nejúspěšnější Vratné lahve, které navštívilo 195 lidí. „Průměrně přijde 85 diváků, návštěvnost je ale horší než loni. Filmy jsou totiž hned po premiéře snadno dostupné na internetu. Také 19procentní DPH místo pěti procent je pro nás katastrofa,“ myslí o většinou 70 či 80korunovém vstupném Krtilová.

Za půjčení filmu zaplatí totiž provozovatelé kin 50 procent z tržby za vstupné, necelou stokorunu spolkne poštovné, svůj dílek ukrojí také poplatky organizaci OSA a fondu kin. Někdy je také třeba vypravit se pro objednaný snímek na nádraží. Z Terešova tak občas musejí pro objednaný kotouč vyjet až do Hořovic, převzít film na nádraží ve Zbiroze už podle starosty Karla Dibuse nelze.

„Kino je velká starost, jen sehnat promítače je potíž. Zavřít bychom mohli hned, ale zatím nedoplácíme a pro lidi tu nic jiného není,“ sdělil Dibus s tím, že návštěvnost není žádný zázrak. „Nejvíce lidí, přes stovku, přišlo na nějakou českou komedii, jinak film shlédne průměrně 65 diváků,“ uvedl starosta.
Ve Zbiroze promítají už od poloviny června a rozloučí se 1. září Harrym Potterem. „Dětí chodí víc než dospělých. Majitel chce udržet letní i stálé kino. Neprodělává ani nevydělává,“ konstatovala Ilona Hrabáková ze společnosti JP Kancel.

Nejvíce návštěvníků podle ní přišlo na ´trojky´ filmů Shrek (127) a Piráti z Karibiku (105). Mizivý zájem byl o reprízu českého animovaného snímku Jedné noci v jednom městě. Ve Zbiroze si na něj vstupenku koupilo jen 14 lidí. „Zachrání nás občasná velká návštěva,“ myslí si Hrabáková. V červenci dorazilo na jedno promítání ve Zbiroze průměrně 44 osob, také srpen podle ní dopadne podobně.