Platně hlasovalo 897 z nich. Z toho 867 občanů souhlasilo, aby zastupitelé konali veškeré zákonné kroky proti stavbě základny, 30 hlasovalo opačně. Uvedl to starosta Vlastimil Sýkora.

Průběh hlasování byl v městečku, v němž se například posledních komunálních voleb zúčastnilo 50,14 procenta voličů, podle jeho účastníků napínavý. „Zatím hlasovala čtvrtina lidí,“ uvedl v 15 hodin Jaroslav Strnad, který se vyjádřil, že radar nechce nikde v Česku. Podle zastupitele Lumíra Hodiny, který se zapojil do práce přípravného výboru referenda, ještě půldruhé hodiny před skončením hlasování zaznamenali nutnou 50procentní účast jen v jednom ze čtyřech okrsků.

„Zobrazuje to situaci. Čím větší sídlo, tím menší účast,“ uvedl starosta, který poukázal na výsledky v dubnu konané ankety. V té bylo proti radaru 868 respondentů, pro 14, další tři uvedli, že neví, a pět, že je jim tato věc lhostejná.

„Radar tu nechci. Zatím mě nikdo nepřesvědčil, že by byl nezávadný. Měli jsme tu ruské, taky jsme je nechtěli, ale nikdo se nás neptal. Nikdo v celém státě proti tomu nic nedělal a kdo ano, byl zavřený, až Kocáb je vyhnal,“ řekl poté, co vhodil lístek do urny, Strnad.

Jeho názor koresponduje s posledním průzkumem veřejného mínění. Podle něj radar odmítá 64 procent respondentů, 55 procent by pak bylo proti, i kdyby byla základna součástí systému NATO. Na Rokycansku už ji odmítli v místních referendech lidé v Trokavci, Vískách, Těních, Hůrkách a Štítově. Další ankety a referenda se stejným výsledkem se uskutečnily také v některých obcích na Příbramsku, Plzeňsku a Berounsku.

„Zastupitelé teď mohou jednat. Děkujeme všem hlasujícím, ať měli jakýkoli názor,“ řekl po sečtení hlasů Hodina.