V objektu, jehož základní kámen byl položen už roku 1870, tak přibyly k původním čtyřem další tři byty. Obec také získala nové kanceláře a knihovnu. „Začali jsme střechou. Vytápění zajišťuje tepelné čerpadlo, jehož strojovna je ve sklepě přístavby. Bude vytápět i novou hasičárnu. Vyměnili jsme všechny radiátory, okna a vstupní dveře. Budova je zateplena a má novou fasádu,“ pochlubil se starosta, který si od úprav slibuje ekonomické vytápění domu, díky němuž vesnička s 690tisícovým ročním rozpočtem získala bydlení pro dalších sedm lidí.

„Nájemníci mají k dispozici společnou televizní anténu a satelit a zdarma příjem internetu i obecního intranetu,“ sdělil starosta. Školu, v níž působil řídící učitel Josef Hylák, jehož připomíná pamětní deska, obec odkoupila zpátly roku 2003 za 650 tisíc korun. „Roku 1970 ji prodal MNV Němčovice za 35 tisíc korun,“ vysvětlil Ferschmann.

Na přestavbu získala obec dotace od Plzeňského kraje, Státního fondu rozvoje bydlení, ministerstva pro místní rozvoj a Evropské unie. „Může je získat každá obec,“ podotkl starosta. Vzhled budovy, svítící do okolí okrovou fasádou, vylepší ještě hodiny, nové sokly a úprava terénu.