Miloš Franče, který v obci provozuje grill–bar, je optimista. „Budeme kouřit cigarety s velbloudem a pít whisky. Teď ale vážně: Štvou mě lidé, kteří vidí svět černobíle. Tedy tak, že Rusové byli hodní a Američané jsou zlí,“ uvedl. Starosta obce Pavel Hrubý myslí, že už není co měřit. „Vloni v létě se v té oblasti uskutečnil geologický průzkum. Pro mě je nepochopitelné, že zvolili lokalitu, která je nejblíž osídlené oblasti. Přitom na výběr bylo šest variant,“ řekl Hrubý.V nedávné anketě v Míšově se 99 procent jejích účastníků vyslovilo proti výstavbě radarové základny.

„V Míšově rádi nebudou,“ konstatoval starosta Štítova na Rokycansku Václav Hudec s tím, že ho ta zpráva nenadchla. „To ale neznamená jasné umístění. Nevím, co je tam k měření. Snad jestli nám půjde televize a mobily a nakolik nás to ohřeje. Je vidět, že vláda na mínění obcí ohled nebere,“ dodal Hudec.
Nesouhlas s plánovanou výstavbou základny v Brdech už vyslovili v referendech a anketách obyvatelé desítek obcí. Odstartoval je plebiscit v Trokavci, který na Rokycansku následovaly Vísky, Těně, Hůrky, Štítov a Mirošov. Ankety se stejným výsledkem se konaly ve Strašicích, Dobřívě, Příkosicích, Mešně a Mirošově.

Odpor vůči radaru vyjádřili v místních referendech také lidé v Zaječově na Berounsku a ve Hvožďanech, Bezděkově, Věšíně, Vševilech, Sedlici, Vranovicích, Volenicích a Rožmitále na Příbramsku. V Rožmitále bylo ale hlasování kvůli 47,17procentní účasti neplatné.