Svatební sobota zamíchá dosavadními statistikami, které tvrdí, že sňatků rok od roku ubývá. „Loni jsme měli do 24. června 35 svateb, letos do 20. června jen dvacet,“ uvedl mluvčí rokycanské radnice Jan Engler. Teď ale pošle oddávající Marie Hlávková na společnou životní cestu jedenáct párů. „Původně bylo objednáno dokonce dvanáct sňatků, o toto datum se lidé zajímali už loni v prosinci,“ dodal mluvčí.

Pořádný svatební maratón absolvují také v Mirošově. Už v sedm hodin ráno startuje prvním sňatkem v obřadní síni úřadu, dalších osm pokračuje až do 21 hodin na tamním zámku. „Zájemci se hlásili už rok dopředu,“ upozornila matrikářka Jarmila Pidrmanová.

I ve Zbiroze jsou čtyři naplánované obřady podle tamní matrikářky zatím neobvyklým číslem. Stejný počet uvedla u pracovnice obecního úřadu v Břasech. „Ve 14 hodin jede matrikářka na Březinu, v 15 do Darové, ve 16 hodin je svatba ve Všenicích a o hodinu později u nás na úřadě,“ řekla.

Větší zájem zaznamenala v termínu se třemi sedmičkami v datu i majitelka rokycanského svatebního salónu Henrietta Eva Grubnerová. „Dělám čtyři svatby. Obvykle je objednávek méně,“ konstatovala. Květinovou výzdobu a kytice, především růže vázané ve stylu biedermeier, pro šest svateb chystají podle Pavly Šmatlákové květinářky v Mirošově.

Podle numeroložky Drahomíry Breiové ale datum 7. 7. 2007 není pro tak vážný krok, jakým je vstup do manželství, nejvhodnější. „Své klientce jsem je nedoporučila. Sedmička je karmické číslo. Lidé se mohou v takto uzavřeném svazku cítit osamělí. Lepší by bylo datum 5. nebo 6. července. Nemám z toho dobrý pocit,“ řekla Breiová.