Oslovení lidé se shodli na tom, že jim vadí uzavření prostoru kvůli protiraketové základně.

Penzistka Anna Kaiserová z Plzně má v Míšově chatu a radar si v její blízkosti nepřeje. „Záleží mi na přístupu do lesa a ten bude omezen. Jednou tady byli Sověti a zóna byla uzavřená, to nám už stačilo. Večer jdu rozhodně na besedu,“ prohlásila včera odpoledne rezolutně. „Proč to musí být tady? V Ázerbájdžánu jsou oblasti, kde nežijí lidé. V Americe nikdy žádnou válku neměli, já jsem ji zažila, nebylo to nic příjemného. Tenkrát se dalo alepoň někam schovat, tady to nepůjde,“ smutně podotkla žena.

Monika Hodková z Míšova odpoledne váhala, zda se besedy zúčastní. “Radar se mi nelíbí. Nejvíc mi vadí, že by tu byl uzavřený prostor. Nebudeme tam smět vůbec, což je velké omezení. Kdybych na diskusi šla, zeptala bych se, jak by se líbilo politikům, kteří rozhodují, bydlet vedle základny,“ řekla nám mladá maminka.

V Brdech byl včera i jeden z velkých zastánců radaru Jiří Sadílek z Rožmitálu. Už při prohlídce vojenského prostoru na přítomné apeloval, že o umístění základny by měl rozhodovat parlament. „Objednal jsem se na prohlídku na ministerstvu obrany, protože většina lidí neví, o co jde,“ nechal se před novináři slyšet Sadílek. Přímo na kótě 718 pak vzkázal starostům ze západního okraje vojenského prostoru, že by nemuseli protestovat.