Na útěky a následné odchyty exotických zvířat si již ochránci zvykli, ale občas je něco skutečně překvapí. V minulých dnech řešili např. záchranu srny v Cerhovicích, která se neznámo jak dostala na zahradu rodinného domku. Na tom by jistě nebylo nic zajímavého, kdyby to nebylo uprostřed obce a plot neměl téměř dva metry.

Jsou případy, kdy prostě zůstává rozum stát. Stejně kuriózní případ se nedávno odehrál v rokycanské nemocnici. Tam byl ráno v květináči ve druhém patře nalezen sestřičkou Lenkou Šilhánkovou mladý, zhruba dvouměsíční zajíček. Ta nelenila, kontaktovala rokycanské ochránce přírody, kteří zajíčka odchytli a vypustili zpět do volné přírody.

Záhadou zůstává, jak zajíček překonal několik dveří a schodů, neboť nepředpokládáme, že využil výtah. Jediné „rozumné“ vysvětlení se nabízí v souvislosti s včerejšími oslavami 50 let založení rokycanské nemocnice, kterých se chtěl mladý zajíček také zúčastnit.
Bohužel jsme mu oslavu překazili a vrátili jej zpátky do přírody.

Každopádně i my - rokycanští ochránci přírody – se připojujeme ke gratulantům a přejeme rokycanské nemocnici to nejlepší.