Cesta tam i zpět byla složitá, to však malým výletníkům zrovna vyhovovalo. Nejdříve se vypravili autobusem z Dobříva do Hořovic a odtud pak dalším do Žebráku.

Tam začala jejich cesta ke zřícenině hradu Točník. „Byla strmá a do velkého kopce, ale zase jsme měli krásný výhled do krajiny. Nahoře jsme se nemohli odtrhnout od medvěda, který žije v podhradí,“ líčil Jaroslav Pešek.

„Při vstupu do hradu nás trochu překvapilo pohádkové razítko, které jsme dostali na ruku,“ přidal se Honzík Šubrt a pokračoval: „Měli jsme totiž štěstí, strefili jsme se návštěvou do velké akce na Točníku s názvem Pohádkový hrad. A tak se nám průvodci staly pohádkové bytosti,“ vysvětloval. „Rozverný šašek hned na uvítanou pomaloval naše paní učitelky,“ vyprávěl s úsměvem Lukáš Pěnkava a dodal, jaké zábavné hry absolvovali a co všechno viděli za ukázky řemesel. „Mohli jsme si i zastřílet z kuše,“ pochlubil se, „a na konci nás čekal vytoužený poklad - plná truhla ´stříbra´ – čili kouzelných náprstků.“
Poté se Dobříváčci rozloučili a čekala jepěší túra do Cerhovic, cesta vlakem do Rokycan a návrat domů. „Určitě budeme mít na co vzpomínat,“ rozumovali kluci a přidali ujištění, že nejvíc se teď ale už těší na prázdniny.