Akce má tedy dlouhou tradici a kromě řady zajímavosti jednu zvláštní, týkající se místa pořádání. Jeden rok se akce koná tady, druhý v německém Greizu. Tentokrát jsou hostiteli Rokycanští. Soupeři začnou přijíždět už zítra.

V sobotu proti sobě nastoupí dvě šestičlenná družstva, jedno naše, druhé z Německa. „Greizské ale bude doprovázet řada dalších členů tamního klubu, berou závod za hodně prestižní událost,“uvedl předseda rokycanského klubu Zde něk Fibrich. „Pokud jde o psy, v našem týmu máme jen německé ovčáky,“ dodal Fibrich.

Vedle něj se chystají své cvičitelské dovednosti prostřednictvím čtyřnohých svěřenců dokazovat Zdeněk Hrabák, Michal Vataha, Karel Petráš, Václav Tejček a Petr Pokorný. Jejich čtyřnozí šampioni budou v závodě posuzováni podle mezinárodního zkušebního řádu. Nejprve je na řadě stopování, od 6 do 9 hodin, kdy plnění úkolů přeruší oficiální zahájení. Pokračuje se disciplinou poslušnosti, zhruba do jedenácté.

Od 13 do 14 hodin je na programu obrana a po jejím skončení vyhodnocení celého závodu a ocenění vítězů. „Loni jsme kvůli pár bodům o putovní pohár přišli, letos bychom ho rádi získali zpátky,“ uvedl Fibrich. Jaká plemena vybere do soutěže druhá strana, ještě nevíme. Vedle německých ovčáků by to mohli být ještě belgičtí či velcí knírači.