„Kompetentní osoby se usnesly, že na silnici druhé třídy, jež městem prochází, nepřicházejí v úvahu,“ řekl nám včera starosta František Končel. „Přitom jsme je kvůli bezpečnosti dětí chtěli mít u školy nainstalované už do konce prázdnin. Alespoň jsme nahonem objednali svítící tabuli s vyznačením rychlosti,“ dodal zklamaně. Situace musela být posuzována v souladu s takzvaným Obecnými zásadami bezpečnosti silničního provozu. „Podle nich se na silnice II. a III. třídy retardéry neumísťují,“ informoval nás Martin Cibulka z Dopravního inspektorátu Rokycany.

Do popředí zájmu města se teď dostává dopravní řešení průtahu Mýtem celkově. Momentálně tu řeší možnost kruhového objezdu i chodník, napojující se na něj a zároveň na průmyslovou zónu. „Tím by současně řešil bezpečný pohyb lidí, kteří v závodech zóny pracují, z místa zaměstnání až do centra města. Záležitostí už se zabývá pleňská projekční kancelář,“ pochlubil se Končel.

Horší podle něj i dalších představitelů Mýta bude vyřešení přechodu k samoobsluze. „Nejdřív nemohl být, pokud nebude v místě chodník. Chtěli jsme proto přednostně realizovat alespoň část z něj. Teď jsme zase dostali doporučení vybudovat tu ostrůvek podobný jako v Borku. Snad se věc nakonec vyřeší rychle a schůdně,“ věří Mýtští.