Nejnákladnější zatím byla výměna části střechy nad kulturním domem. Výměna krytiny zhruba na třetině střechy vyšla na tři sta tisíc. „Ještě, že nebyly problémy s trámy, měnily se jen latě a na ně přišel nový plech,“ uvedl starosta Václav Beneš. Jestli zbudou peníze, na podzim by s výměnou rádi pokračovali. Teď však muselo zbýt ještě na dětské hřiště a autobusovou čekárnu. Její prosklená okna patří definitivně minulosti.

„Však to tu dělalo ostudu,“ slyšeli jsme na návsi. „Když šli mladí ze zábavy, a že se toho sem sjíždívá, bylo sklo pokaždé vymlácené,“ kritizoval hlouček seniorů. „Vybourání oken a vyzdění otvorů ve stěnách jsme zadali soukromníkovi. Na podlahu přišly dlaždice a kolem zámková dlažba. Jen ty úpravy zeleně kolem musíme dodělat,“ uvedl starosta a dodal, že čekali, až sedne zem. V okolí bylo totiž třeba bagrovat a pak se dělala navážka. V nejbližších dnech už ale budou vysévat trávu a sázet keře.

Zeleň se bude dodělávat i kolem dětského hřiště, které z rozpočtu obecního úřadu zatím odčerpalo 120 tisíc korun. Ač odborná firma dohlížela na splnění všech norem a dalších náležitostí, část prací si – stejně jako na čekárně, která prozatím vyšla na 50 tisíc – dělali místní sami. V pondělí také v obci dokončovali kompletní výměnu dopravního značení. Nová dvacítka značek i s pasportem stála obecní kasu asi 70 tisíc. „Co se dá dělat. Stát rozhodne, platit však musí obce,“ konstatoval starosta.

„Podmokelští ale jen nebudují, umíme se také bavit,“ zaznělo. „Zveme zájemce osmadvacátého ve dvě odpoledne na neckiádu u rybníka, kde bude zaručeně veselo,“ vyslechli jsme si na závěr pozvání.