VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školáci míří i do Bílého lva

ROKYCANY -Ve čtvrtekráno padlo definitivní rozhodnutí o umístění tříd ZŠ ulice Míru, která byla z důvodu napadení dřevomorkou a červotočem uzavřena. V důsledku co možná největšího soustředění tříd se opatření dotkne i ZŠ TGM. Z vedlejší školní budovy v ulici J. Knihy, využívané oběma školskými zařízeními společně, musí přesunout své tři třídy a družinu.

17.8.2007
SDÍLEJ:

Základní škola v ulici Míru v Rokycanech.Foto: DENÍK/Archiv

„Vyklízíme třídy a kabinety, všude jsou hromady materiálu a nábytku,“ řekl nám včera uprostřed neskutečného šumu ředitel ZŠ ulice Míru Josef Baum. „Učitelé i s rodinnými příslušníky jsou tu celé dny. Potěšilo mě, že přišli pomáhat i žáci,“ uvedl. Do školy s předstihem vyrazili třeba Ondra a Michal Kleinovi, Jindra Kunc či Petr Hubina. Pomáhali už z přesunem věcí z části školy, která se podle plánu opravovala, teď přišli znova. Vedle nich jsme ve škole včera zastihli i bývalé absolventy Jana Jiráska a Michala Brodského. „Jsou už rok ze školy pryč a přece přišli,“ zdůraznila potěšeně učitelka Milada Humlová. „Je tu toho na práci hodně, to se snad ani nemůže stihnout. Tak chceme učitelům pomoci,“ brali kluci svou účast jako samozřejmost. Ředitel naopak pevně počítá s tím, že v úterý bude moci podle domluvy stěhování začít. I za předpokladu, že spousta materiálů putuje zatím do úložiště v kasárnách, odkud se po zařízení tříd a provizorního zázemí bude znova třídit dál.

„S vyklízením nábytku začneme od přízemí školy a postupně se tam bude snášet další. Vybavení kabinetů se na– opak začne stěhovat odshora, aby se tam hned dalo začít s opravami,“ popisoval ředitel. Smlouva s firmou, která původně prováděla opravy školy, je podle místostarostky měněna na přípravné práce pro přestavbu. Příští týden by se už z uchazečů, hlásících se na výzvu městského úřadu, měl vybírat projektant. „Na práci ale dostane jen dva měsíce, aby se hned v listopadu mohla vyhlásit veřejná soutěž,“ sdělila Hlávková. Toužebným přáním města je začít hned počátkem příštího roku s rekonstrukcí. Kolotoč kolem obstarávání financí už začal.

„Útěchou v šokové situaci nám dnes je, že za dva roky se tu bude ve starém hábitu nacházet škola splňující nejmodernější požadavky výuky,“ věří ředitel. „Škola s odbornými učebnami, z nichž část bychom měli získat půdní vestavbou, bezbariérovým přístupem, výtahem a dalším. Včetně nových šaten, ústících do plotem uzavřeného a hezky upraveného prostoru s kašnou,“ doplnil představu.

Stěhování čeká i ZŠ TGM. „Je to situace náročná pro všechny. Něco určitým způsobem připravíte a pak je najednou třeba všechno předělat,“ uvedla ředitelka zařízení Alena Halířová. „Uvolnění prostor v odloučeném pracovišti v ulici J. Knihy už máme promyšlené, stěhování se uskuteční ve středu. Budeme toho mít podstatně méně než kolegové z ulice Míru, ale stačí to. Dvě první třídy se budou učit v saloncích hotelu Bílý lev, kam je samostatný přístup. Druhou třídu a družiny musíme umístit ve škole,“ upřesňovala stav.

Rozmístění tříd ZŠ v ulici Míru

1a, 2b – v ZŠ Čechova , Ro 855, (1 třída v družině ZŠ Čechova, 1 třída v klubovně sportovního klubu). Bude zde umístěna i školní družina. Možnost stravování ve Školní jídelně Základní školy Čechova.


3a, 4a, 4b, 5a, 5b – v internátu Středního odborného učiliště zemědělského a lesnického Rokycany, Františka Kotyzy 1026. Bude zde umístěna i školní družina.


6a, 6b, 7a, 7b, 8a, 8b, 8c – v odloučeném pracovišti ZŠ ul. Míru – Josefa Knihy 162


9a, 9b – v Sokolovně Rokycany, Jiráskova 208


Změna pro ZŠ T. G. M.:
1a, 1b – v hotelu Bílý lev, Malé nám. 107

17.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení