Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kulový blesk v ul. Míru vrcholí

ROKYCANY -Dnes nastupují učitelé opět do škol. Pro jejich kolegy ze ZŠ ulice Míru a zčásti i ZŠ TGM přípravný týden už ale začal před řadou dní. Důvodem je uzavření školy v ulici Míru. Vynutil si to havarijní stav budovy, zapříčiněný dřevokaznými houbami a červotočem.

28.8.2007
SDÍLEJ:

Učitelé ze ZŠ ulice Míru v Rokycanech stěhují. Petr Boula (vpravo) domlouvá s ředitelem Josefem Baumem jak dát rychle dohromady počítačovou učebnu.Foto: DENÍK/Božena Šopejstalová

Nekonečný proud věcí, poskládaných nejprve pracně do beden, putuje spolu s nábytkem městem už druhý týden. „Objem stěhovaných věcí je obrovský. Už i přepravní služba je z toho vedle,“ konstatovala vedoucí odboru školství MěÚ Rokycany Iva Bradová. „Úplně by stačil přesun do nových prostor, naštěstí už jsou vymalované a uklizené! Teď ale zbývá ještě dovystěhovat celou školu, aby se dala připravit rekonstrukce,“ dodala.

Dozvěděli jsme se také, že metodickými pomůckami, nahromaděnými učiteli, jsou teď zavaleny i jejich byty. „Máme za sebou neskutečné týdny. Lidé mimo školství si asi neumí představit, co takové stěhování obnáší. Ale ukázalo se, že mám dobrý tým učitelů, opravdu dokáže zabrat,“ chválil ředitel školy Josef Baum. Ke včerejšku je podle něj z osmdesáti procent rozvezený nábytek, dnes se bude stěhovat do sokolovny, jejíž dvě klubovny se změní ve třídy pro deváťáky.

Do kabinetu, který získali jak v sokolovně, tak v ulici J. Knihy, kde je skoro celý druhý stupeň, i do toho pro první a druhou třídu v ZŠ Čechova, přesouvají nejnutnější pomůcky pro příští čtvrtrok. Ostatní poputuje do skladu. „Když bude potřeba něco jiného, ředitel vezme auto, učitel seznam a pojedeme tam.Na spoustu věcí se určitě nepřišlo hned, leccos bude třeba během prvních čtrnácti dnů školy ještě dolaďovat,“ mínil Baum a mezitím dirigoval: „Milado, v hudebce ještě potřebuje odmontovat ta speciální tabule a hlavně plátno na dálkové ovládání. Měli jsme tam multimediální učebnu,“ vysvětloval už zase pro nás, „ s tou je zatím konec. Televize, DVD, magneťáky, projektory – všechno se porůznu rozestrká. Každopádně se snažíme, aby děti příliš nepoznaly, že jsou v náhradních prostorách,“ řekl. Učitelé to podle něj budou mít horší. Pro ně provizorium, trvající po dobu rekonstrukce ZŠ, bude na přípravu a čas velice náročné.

Horečný čas příprav včera už naplno zasáhl i novopečeného učitele informatiky Petra Boulu. Čekal ho nelehký úkol dát dohromady počítačovou učebnu. „Prvotní dojem byl trochu děsivý,“ přiznal. „Zkompletovat všechno a pak zasíťovat učebnu, aby odpovídala potřebným kritériím, nebude jednoduché. Ale zvládne se to,“ přiklonil se i on k přesvědvědčení panujícímu mezi pedagogickým sborem od okamžiku šokujícího verdiktu o zavření školy. Zítra se k tématu vrátíme.

28.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Uhynulá ryba. Ilustrační foto.

V Příkosicích uhynuli jeseteři

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun. 

Cheznovice načepovaly Radnicím desítku

Rokycansko – Kanonýři měli v devátém kole fotbalového okresního přeboru nabito! V pěti zápasech nastříleli 34 branek, což průměr téměř sedm gólů na jedno utkání!

Naši prvňáci ze ZŠ ul. Míru, Rokycany

Rokycansko - Ve středu 18. října najdete v Rokycanském deníku prvňáky z 1. B ze ZŠ ul. Míru, Rokycany. Nezapomeňte si koupit noviny.

FOTO: V Dobřívě se dařilo Mlečickým a dětem z Mirošova

Dobřív – Areál u vodního hamru v Dobřívě byl v sobotu zadaný pro dětské hasiče. Uskutečnilo se zde okresní kolo soutěže Plamen.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení