Z nich jednanašla útočiště v internátu SOU lesnického a zemědělského v Kotyzově ulici. Spolu ještě s třídami třetí, 4. A i B a 5. A, B. Druhá družina se přesouvá do klubové místnosti ZŠ Čechova ulice. Tam bude i kmenová učebna 2. třídy a prváčkům táž škola poskytla třídu přímo v budově.

Tím ale ´Škatulata, hýbejte se´, ještě nejsou u konce. Dalším potřebným se dovybavují nábytkem už zařízené náhradní třídy. Do ulice J. Knihy včera z kmenové budovy v ulici Míru (uzavřené kvůli havarijnímu stavu způsobenému dřevokaznými houbami a červotočem) putovala třeba spousta pomůcek pro obě šestky, sedmičky a tři osmé třídy. Ty zde budou nově umístěny. Zkrátka nepřišly ani další učebny.

„Skladové prostory už jsou dost zaplněné a pořád toho zbývá hodně převézt. Nejdřív ale musíme připravit třídy na zahájení vyučování,“ podotkla učitelka Lenka Zátková, mající na starosti sklad pomůcek pro druhý stupeň. „Asi tak do druhé odpolední se stěhuje, pak roztřiďujeme a připravujeme věci pro převoz na další den,“ uvedl ředitel Josef Baum. „Rukama učitelů prochází neuvěřitelné spousty věcí, odvedli už obrovský kus dřiny,“ konstatoval prostě a do pochvaly zahrnul i deváťáky, kteří ochotně pomáhají.

Společné zahájení školního roku se pro žáky prvního stup– ně uskuteční v sále základní umělecké školy v pondělí, v 8 hodin. Druhý stupeň má zahájení tamtéž, ale v 9 hodin. Škola zve na setkání i rodiče.

„S policií už máme domluveno, že bude 3. září i později, než si děti zvyknou, hlídat přechody,“ řekla nám vedoucí odboru školství MěÚ Rokycany Iva Bradová.

Souběžně se stěhováním veškerého vybavení školy pracovníci stavební firmy připravují budovu ZŠ ulice Míru na rekonstrukci. Zbývá JENOM obstarat finance.

Starosta s místostarostkou navštívili v pondělí ministryni školství, ale peníze nesehnali. „Dostali jsme radu, co by se dalo dělat, a slib podpory naší žádosti,“ sdělil nám první radní Jan Baloun. Včera místostarostka s tajemníkem zamířili na ministerstvo financí. „Zažádala jsem pro město také o slyšení v

Rozpočtovém výboru Parlamentu ČR a čekáme na odpověď, kdy můžeme přijet,“ dodala místostarostka Hlávková.