„Peníze jsme opět nepřivezli. Jsou tu sice eventuální možnosti, kdyby někdo nestihl dokončit akci, že by nám finance přesunuli, ale to teď nikdo konkrétně neslíbí,“ uvedla místostarostka Marie Hlávková. „Domluvili jsme se však s ředitelem odboru, který má na starosti rozpočty, že napíšeme žádost přímo na jejich formulář a v pondělí ji tam odvezeme. Probereme také s vedoucí investičního oddělení, co dál. Potřebujeme žádost předjednat, aby se nezapomnělo na nic, co by ji potom mohlo vyloučit z hodnocení,“ obajasňovala místostarostka.

O odhadované výši nákladů potřebných pro rekonstrukci ZŠ v ulici Míru zatím raději mlčí. „Padají tak astronomická čísla, že to nechci snad ani slyšet,“ konstatovala. „Zvláště, když ředitel na ministerstvu financí říkal, že nejvyšší částka, kterou zatím dávali, byla patnáct milionů. Nevím, co budeme dělat, jestli projekt ukáže, že bude třeba víc než třicet milionů. Proto raději rovnou připravujeme i žádost pro Evropskou unii,“ dodala Hlávková.

Projektová dokumentace pro rekonstrukci budovy se už brzo začne zpracovávat. Dvanáctého by rada měla vybrat z nabídek jejího zhotovitele. Ten dostane na práci jen dva měsíce času, protože do konce roku už by město chtělo mít vydané stavební povolení. „Je to pro žádost o dotaci nezbytné,“ uvedla místostarostka.

„Ale vyčkávat nebudeme, s předstihem jsme už zahájili také přípravu žádosti pro EU. Podáme ji však zvlášť, mimo souhrnný balík investičních záměrů dalších škol města. Ten už je zkompletovaný, včetně připojení stavebních povolení,“ vysvětlovala. Zatím pokračuje vyklízení školy a přípravné práce. Zástupci města věří, že hned příští rok se s opravou začne.