Jednou z možností je, že prostory pobočnéškolské budovy v ulici J. Knihy, kde se učí nejnižší třídy jak z ulice Míru, tak ze ZŠ TGM, druhá škola na čas uvolní. Tím by škola ´bez přístřeší´ měla k dispozici alespoň jednu budovu s potřebným zázemím pro pomůcky. To ale odstartovalo kolotoč i pro ZŠ TGM.

Kvůli hledání vyhovujících prostor trávili ředitelé obou zařízení včerejšek řadou jednání. „Bohužel, odpadla naděje získat pronájem v domě Teleóoniky O2 v Jiráskově ulici, objekt připravují do prodeje. Dvě třídy namísto salonků sokolovny a pět v internátu SOU lesnického a zemědělského je ale jistých. Uvažuje se i o výpomoci školou v Čechově ulici a výuková místnost je k dispozici v areálu hřiště za školou,“ řekla místostarostka Marie Hlávková.

Pomoc město hledá na státní úrovni, dnes vezou jeho zástupci dopis rozpočtovému výboru Parlamentu ČR. Ministerstvo školství, jak už zjistili, uvolnitelné rezervy nemá. Kraj přislíbil podporu. Předpokladem jednání byl souhlas zastupitelstva, v pondělí odpoledne zaznělo ano pro kompletní rekonstrukci školy. „Budovu jsme stejně chtěli opravit, teď všechno ovšem prodraží zejména výměna stropních konstrukcí,“ uvedla Hlávková.

Zpráva o stavu budovy ještě není kompletní. Od ní se bude odvíjet projekt a z něj vyplynou teprve propočty nákladů.Prozatimní odhady uvažují o dvaceti milionech.