Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svojkovice řeší problém s pitnou vodou

SVOJKOVICE -V obci se kopá. Příčinou je nedostatek vody. Zastupitelstvo obce rozhodlo o připojení Svojkovic na rokycanský rozvod. S výstavbou hlavního vodovodního řadu se už začalo.

15.7.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: VLP

„Podnětem k budování o– becního vodovodu se stala žádost občanů, nedostatek vody se projevuje nejvíc v úseku od státní silnice k dálnici,“ konstatoval místostarosta Antonín Mráček.

Náklad celé akce je propočten zhruba na deset milionů. Svojkovickým ale pomůže záměr realizovat dotace ministerstva zemědělství, přislíbená ve výši sedmdesáti procent propočítané ceny díla.

V současnosti je hotových zhruba šest set metrů z 980metrového přivaděče. Jedná se o úsek od Borku až za potok. „Kvůli obilí na dalším území bylo třeba počkat až po sklizni, proto mezitím provádějící firma pokračuje výstavbou hlavního řadu v obci. Z něho je už přibližně tři sta metrůhotovo,“ doplnil místostarosta. Celkově, i s rozvodnými řady po ulicíchbude základní síť měřit 3910 metrů. Pak teprve dojde na jednotlivé domovní přípojky, které ale dříve musí obecní úřat se zájemci závazně dojednat.

„O provozovateli sítě rozhodne její majitel. Předpokládá se ale, že Svojkovice požádají o vstup do Vodohospodářského sdružení Rokycanska,“ uvedl Petr Šmolík, vedoucí vodovodů VOSS, závodu Ro– kycany. Dodal, že budovaný svojkovický vodovod už byl přes vodoměr v Borku připojený na rokycanskou síť. „Vodohospodářské sdružení Ro– kycanska se pro to v minulém roce vyslovilo,“ dodal Šmolík.

Navzdory probíhající činnosti jsou Svojkovice méně rozkopané, než se předpokládalo. „Snažíme se lidi tolik neobtěžovat, při průtahové komunikaci přes obec vodovod budujeme bezvýkopovou technologií řízenými protlaky,“ vysvětloval Viktor Szalatnay, ředitel Kanalizací a vodovodů Starý Plzenec, jež práce provádějí.

Vzhledem k tomu, že z Borku až do Svojkovic se tlak vody pohybuje kolem tří atmosfer, na začítku obce vznikne automatická tlaková stanice. Tím se dosáhne potřebných čtyř až pěti atmosfer, aby i obyvatelé z výše položených míst Svojkovic měli pak doma dostatečný tlak vody. Stanici by po stavební stránce Staroplzenečtí chtěli mít hotovou ještě letos, osazení technologiemi, kvůli záručním lhůtám, stejně jako uvedení do provozu si ale nechají až na závěr. Konečná je stanovena na srpen 2008.

15.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci z Mirošova a Dýšiné se včera setkali na dětském dopravním hřišti.
14

FOTO: Doprava láká

K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Naši prvňáci ze Základní školy ulice Míru

Rokycansko - Představujeme prvňáčky z Rokycanska 

Opustili nás

Rokycansko - V minulém týdnu nás opustili další občané

Michaela Janová napekla Zemanovi švestkové koláče

Břasy – Pro dnešní příjezd hlavy státu do Břas je vše nachystáno. Miloše Zemana přivítají odpoledne v letošní Vesnici roku Plzeňského kraje švestkovými koláči, přelitými mákem.

Kuželkáři zvládli drama s Interem

Rokycany – Kuželkářská interliga je o šesti elitních českých týmech mužů a stejném počtu mužstev ze Slovenska. Ti nejlepší z obou států se stávají mistry svých zemí. V Jiráskově ulici se v sobotu potkali obhájci titulů z uplynulé sezony.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení