Výuku brali formou hry, a tak se třeba ocitli i v supermarketu. „Já už jsem tam byl, já taky, já taky…,“ předstihovali se malí sdělením. „Abychom se neztratili, musíme se rodičů držet za ruku,“ konstatovala Terezka Eklová a vysloužila si hned pochvalu a za odměnu samolepku s logem akce.

„Teto, já mám z marketu lamborgini,“ zkoušel i jiným sdělením uspět David Krátký. „Kdybych se ztratil, šel bych do pilotní kabiny,“ oznámil Marek Šimon a s ´tetou´ rozšifrovali, že míní recepci. „Tam bychom požádali o pomoc,“ věděla Jana Hoblíková a Anetka Šindelářová předvedla, jak by se představila.

Ondra Pešek zase líčil svou představu zloděje a Tomáš Nový dodal, že nesmí k nikomu do auta. „Kamaráda Michala už tam jeden pán lákal,“ dodal. Povídání by nebralo konce, ale na hru na policisty a lupiče Jana Tomková malé nalákala. Dokonce si vyžádali dvojnásobný přídavek.

Když pak dorazili její kolegové s opravdovým hlídkovým vozem, děti si ho se zájmem prohlédly a některé doslova i prošmejdily. „Papírové policejní čepice, které dostaly na hraní, je nadchly a v darovaných omalovánkách se hned po besedě pustily do práce,“ doplnila vedoucí učitelka Miloslava Pelcová.