Akce, která má za cíl ukázat dětem a mládeži místní sportovní kluby, oddílům dává na oplátku možnost prezentovat svoji činnost. Rokycany jsou jedním ze čtyř měst, kde se letošní Roadshow Sportmanie koná. Začne se v 8.30, konec je plánovaný na 17.30.

Dopoledne se na Masarykově náměstí předpokládá účast především základních škol, odpolední program je zaměřený na zájemce různých věkových skupin. Sportovní sdružení mají šanci uspořádat nábor nadějí a traktivní budou pro návštěvníky horolezecká stěna, slackline atd. Vše se odehraje pod dohledem zkušených instruktorů a možnost prezentovat své aktivity se oddílům nabízí i na pódiu.

Kluby, které vyslyší žádost pořadatelů a přihlásí se, mohou počítat s finančním příspěvkem do své pokladny. Na oplátku musí být na jejich stanovišti během celého dne zajištěn vlastní sportovní materiál a odborný dohled.

Hrad Zbiroh. Ilustrační foto
Zbirožští nabízejí návrat za Lucemburky i hradní odpoledne pro děti

Potenciální zájemci se mohou hlásit do 7. května: Lucie Hanzalová, hanzalova@plzen.eu, 378 033 506. Další informace o projektu poskytne Odbor Sportu MMP, kontaktní osobou je opět Lucie Hanzalová nebo vedoucí odboru Vítězslav Černý, cernyvi@plzen.eu.