Zapojili se do charitativního prodeje samolepek z neuskutečněné akce, je přesunuta na jaro 2021. „Na konto statečné Emmičky Hájkové, která se pere se zákeřnou nemocí, jsme odeslali 5 800 Kč,“ sdělil pořadatel Vladislav Litera.

Hasiči vyjeli se setměním

Pro dobrovolné ani profesionální hasiče nouzový stav v neděli večer neplatil. Směna HZS Rokycany nejprve cestovala k požáru v komínovém tělese ve Strašicích a vzápětí se věnovala ohni v odpadové nádobě v Dobřívě. Při obou událostech asistovaly domácí sbory.

Pokud jde o pondělí, vyráželi Rokycanští ráno k technickému zásahu do Pivovarské ulice.

Mladá řidička to nezvládla

Okolnosti sobotní dopravní nehody ve Šťáhlavské ulici jsou jasné. Při události, o níž jsme psali v pondělním vydání, směřovala čtyřiadvacetiletá žena za volantem Škody Rapid ke kruhovému objezdu s ulicí Boženy Němcové. Vyjela však vpravo mimo komunikaci na travnatý pás a následně vůz narazil do sloupu veřejného osvětlení. Motoristka utrpěla řidička zranění a do péče ji přezvala ZZS. Dechová zkouška vyloučila požití alkoholu a hmotné škody činily zhruba 50 tisíc korun.

Na jihu svážejí odpad

V dalších obcích na jihu Rokycanska se zítra odpoledne mohou lidé zbavit nebezpečného odpadu a nefunkčních elektrospotřebičů. Pracovníci specializované firmy jsou ve středu od 14.55 ohlášeni u hřiště ve Veselé a v 15.20 jsou k dispozici v centru Rakové.

Ilustrační foto.
Klabavští vezli smrk z haldy u Ejpovic