VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rokycany investují 350 tisíc do zdravotnictví

Rokycany – Zastupitelé města rozhodli, že z kasy města podpoří také zdravotnictví v okrese. Po 185 tisících na inkubátor pro Rokycanskou nemocnici, a. s., o němž jsme včera informovali, další finanční injekcí podpoří Chiros. Třicet tisíc tam putuje na opravu endoskopu.

2.6.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

„V okrese jsou dva gastrofibroskopy využívané pro vyšetření žaludku s možností odběru vzorku tkáně. Jeden v nemocnici a druhý náš. Ten se ale porouchal,“ sdělil chirurg Bedřich Brož. „Na nový jsme finančně nedosáhli a oprava by vyšla na 130 tisíc. Zvažovali jsme proto, zda ji absolvovat či vyšetření zcela zrušit,“ vysvětloval. Zvítězilo hledisko potřebné zastupitelnosti vyšetření, aby pacienti při jakémkoli vyřazení nemocničního pracoviště nemuseli do Plzně. Řešením je tedy oprava, na kterou nám město nyní přispívá.

„Se šedesáti tisíci počítáme také pro LTRN Janov,“ sdělila místostarostka Marie Hlávková. Určené jsou na elektrokardiograf pro vyšetření srdce. „Potřebujeme ho nutně obměnit. Zatím jsme si přístroj půjčili na vyzkoušení, a díky daru Rokycan ho nyní budeme moci koupit,“ uvedl ředitel zařízení Stanislav Kos. Ještě více by podle něj potřebovali ultrasonograf. V jeho případě se ale cena pohybuje od 400 tisíc výše – podle vyšetřovacích možností daného typu přístroje.

Do čtveřice má 75 tisíc od města pomoci rokycanskému centru Zdravotnické záchranné služby PK k zakoupení dýchacího přístroje Oxylog 2000. Vedoucí lékař Jiří Klír infor– moval: „Dosud jsme takový pří– stroj neměli. Jedná se o tran– sportní ventilátor umožňující péči o pacienty v kritickém stavu, a to při nabídce tří typů režimů.“ Jde o plnou ventilační podporu všech věkových skupin, tedy včetně dětí, při resuscitaci. Zadruhé o zástupnou ventilaci u částečně dýchajícího pacienta. Do třetice pak ventilační podporu s pomocí tlakové hladiny při otocích plic či dýchacích cest.

Autor: Božena Šopejstalová

2.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení