V minulém týdnu se v rokycanské Bille uskutečnily hned dvě kontroly potravin. „V oddělení lahůdek se soustředily především na čerstvost, dobu spotřeby a způsob manipulace s výrobky,“ uvedla tisková mluvčí společnosti Gabriela Bechynská. „Obě prověrky se obešly bez problémů a žádná pochybení nebyla zaznamenaná,“ dodala
k rokycanské Bille.

V jiných prodejnách, kde dopadly špatně, se provedla tato opatření: „V souvislosti se zjištěními Státní zemědělské a potravinářské inspekce jsme některé zaměstnance našich prodejen propustili,“ informovala Bechynská. „Někteří byli finančně postižení a další dostali písemnou výtku,“ uvedla. „Na našich prodejnách stále probíhají hloubkové interní kontroly, znovu školíme zaměstnance a zavádíme další opatření, aby se podobná situace už neopakovala,“ uzavřela mluvčí.

„V Bille v Rokycanech nakupuji velmi ráda a často. Těší mě, že testy a kontroly tady dopadly dobře. Lidé už by pak ani nevěděli, co je zdravé a co by nám uškodilo. Nikdy by mne nenapadlo, že by to mohl někdo takto šidit zákazníky,“ uvedla jedna ze zákaznic Petra Fürstová.