Obecní pekárna

Bývalé kino v centru Rokycan obsadilo od roku 1990 několik soukromníků. Letos v polovině ledna sem pozvala první zákazníky Jana Klukavá. S partnerem Petrem a dalšími nadšenci otevírala pekárnu s přívlastkem obecní. Ale nejen tu.

V obřím prostoru je nepřehlédnutelná linka k přípravě chleba, rohlíků, housek, koláčků, vánoček, atd. Obhospodařuje ji noční směna, aby byl ráno pult plný voňavého pečiva! „Máme už stálou i novou klientelu a často je po poledni téměř vyprodáno,“ pochlubila se děvčata za kasou.

Kromě toho zde cílí na uspokojení chuťových buněk gurmánů. Od snídaní přes rychlé občerstvení ve formě párků v rohlíku, klobás, obložených housek, salátů, wrapů až po klasické hlavní jídlo s polévkou. Pozitivní ohlas má i spolupráce s farmáři, kteří dodávají poctivé uzenářské produkty. Před pekárnou je instalovaná předzahrádka a provoz je prodloužený: 7 – 16.30 hodin.

Krásný krámek

Poetický název pro vkusně vybavenou místnost v prvním patře Žďáru na Masarykově náměstí. „Mým cílem bylo potěšit oko i duši zákazníka,“ přiznává mladá podnikatelka Tina Skočilová. Otevírala v prosinci 2020, jenže zanedlouho musela na 137 dní obchůdek zavřít. Návštěvníci si nyní opět nacházejí cestu, aby si v interiéru prohlédli a pořídili množství rukodělných výrobků. Od vlastnoručních šperků a keramiky (o což se stará majitelka a její kolegyně) přes háčkované i šité dekorace, svíčky, kožené zboží, dřevěné misky, tuzemské minerální kameny nebo ručně šité peněženky a kabelky. „Koho taková exkurze unaví, může si dát uvnitř nebo na terase studenou či teplou kávu, čaje a nově máme limonády,“ dopňuje Skočilová. Populární jsou degustace vín z Karlštejna, kávy (z blovické pražírny) a zájem roste o kursy akvarelu. Teď frčí i dárky ke Dni dětí a pro učitele ke konci školního roku. Patří mezi ně ručně vyráběné čokolády. Na stolcích přede dveřmi zaujal i výměnný obchod květin (pokojové, bylinky, ovocné a zeleninové rostliny, keře, semínka).

Rokáč u školy

Bílé místo mezi bytovkami v sídlišti u Václava zaplnil Rokáč. Stánek, jehož se poblíž školy na Jižním ujal Richard Kraus a kde frčí sekaná i smažák v housce, hranolky, párky v rohlíku nebo zmrzlina s množstvím příchutí. Okénko se zvedá v 11.30 a stahuje v 18 hodin.

Občerstvení u ledu

V restauraci na zimním stadionu rozšířila od začátku května služby Adéla Čechurová. Osvěžení pro návštěvníky hokeje funguje od září do dubna a teď se k tomu přidal dopolední provoz ve všedních dnech. Od 7 do 13 hodin a s nabídkou polévek, domácích salátů, chlebíčků, sekané, klobás a každý den tu připravují i jeden hlavní pokrm. „Stále oblíbenější jsou snídaně, děláme hemenex, vajíčka na různé způsoby, tousty a zkrátka nepřijdou ani milovníci sladkého,“ usmívá se Adélčina maminka Alena. Vypomáhá za pultem, neboť dcera se kromě podnikání stará o čtyřměsíční holčičku.