Ortopedická ambulance se zabývá standardně diagnostikou a léčbou poruch pohybového aparátu, tedy kloubů a obecně skeletu. „Pacienty s těmito potížemi budu v případě potřeby indikovat k léčbě ať už konzervativní nebo operativní a samozřejmostí bude i sledování dalšího vývoje po operaci až do úplného zaléčení,“ popisuje Ondřej Havel, který se ortopedii věnuje už více než 12 let.

Dosud působil na Klinice ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí Fakultní nemocnice v Plzni, kde získal v oboru plnou atestaci. Absolvoval také řadu zahraničních stáží, přičemž jeho specializací je také sportovní traumatologie. I v tomto směru má skvělé reference. Dosud totiž působil jako lékař u fotbalistů FC Viktorie Plzeň.

Pacienty ambulance bude v případě potřeby sám operovat. „Jedná se o standardní ortopedickou operativu, jako je artroskopie ramen, kolene, hlezna nebo rekonstrukční výkony. Kde je to možné, upřednostňuji miniinvazivní výkony pomocí malých sond přímo v místě zákroku. Tato šetrná řešení snižují nebo eliminují pooperační bolesti, umožňují rychlejší rekonvalescenci a tím pádem i návrat do domácí péče a následně i k běžným aktivitám,“ doplňuje lékař. V nemocnici se tím rozroste spektrum a také objem ortopedických výkonů.

Rokycanské nemocnici má k této léčbě veškeré potřebné přístrojové vybavení. „S využitím financování z projektu React-EU jsme pořídili novou artroskopickou věž, vybavení pro traumatologii a obecně jsme rozšířili a modernizovali instrumentárium operačních sálů, abychom mohli provádět širší spektrum operací pomocí moderních medicínských postupů,“ vysvětluje primář rokycanské chirurgie Martin Hajžman.

Ortopedická ambulance  
Ambulance je zaměřena na pacienty, kteří mají potíže z kosterním / pohybovým aparátem vč. pacientů po hospitalizaci. A je určena též pacientům, kteří mají doporučenou artroskopii kolene, ramene či hlezna.

Lékař: MUDr. Ondřej Havel
Telefon: 371 762 306
ordinační doba: středa 8:30 - 12:00 (dle objednávek)

Do ambulance se předem objednejte na telefonu 371 762 306.