V pěti místech Plzeňského a Karlovarského kraje podali jednotlivci nebo subjekty stížnost na průběh komunálních voleb. Rokycanska se žádný podnět netýkal, takže nově zvolená zastupitelstva mohou jednat!

První zasedání jsou ohlášena už na tento týden (Kornatice, Němčovice, atd.). Jinde se naopak vrcholí koaliční schůzky. V sobotu jsme informovali o Rokycanech a k výměně vedení dojde i v Ejpovicích. Tady však byla předem očekávaná. Starostka Marie Šrailová už nechce pokračovat. „Role místostarostky by se ale ujala," říká nynější místostarosta Josef Veselý a dodal, že sám se po dvanácti letech rozhodl už nepokračovat. Vzhledem k už uvedenému se Šrailová i na kandidátce stala dvojkou, kdežto na prvním místě figuroval Jaromír Kalčík. Ten se zatím přímé odpovědi, zda by přijal post starosty, vyhnul s poukázáním, že je ještě brzy dělat závěry. K ro- kování by se zvolení zastupitelé měli sejít až 6. listopadu. Přesto ale uvedl: „Kdybych se nechtěl podílet na vedení obce, nenechal bych se zapsat na kandidátku budoucích zastupitelů." Pokud získá důvěru dalších zvolených kolegů, bude se muset Městský úřad v Rokycanech nejspíše poohlédnout po novém vedoucím odboru dopravy. Právě tento post Kalčík nyní zastává.

V Hrádku tentokrát zřejmě horko nevznikne ani tak kvůli obsazení postu starosty, jako místostarosty. „Získali jsme mandátů hodně, takže domlouvání se obešlo bez třecích ploch," sdělil dosavadní starosta Jaroslav Perlík. na mysli měl dvě vítězná uskupení Starostové a nezávislí a Sdružení nezávislých kandidátů. Vzhledem k volebnímu programu našla společnou řeč. Teď půjde ještě o to, jak se shodli i na obsazení hlavních postů, zejména tedy na už zmiňované roli místostarosty. Ohledně dohody na osobě starosty místní velké půtky nepředpokládají.