Na základě modelu schváleného v koncesním řízení cena vodného po stanovený čas neustále stoupá s tím, že povin- ností je navíc vybrané peníze vrátit zpět do obnovy infra- struktury. „Spadá na nás něco, o čem před osmi lety s přije- tím evropské dotace rozhodlo zastupitelstvo," poukázal ny- nější starosta Vladimír Šmolík. „Pořád říkám, že spíše se akce v Borku měla udělat za vlastní peníze či ji zkombinovat s dotací od ministerstva zemědělství. Dopad zvyšování vodného by pak nebyl tak drastický na peněženky lidí," domnívá se.
Občané s vývojem situace nadšení nejsou. „Máme pravděpodobně vodu nejdražší v ČR, proto jsem se také rozhodla z Rokycan odstěhovat," sdělila k záležitosti na redakčním facebooku například Renata Čihařová a podotkla: „Zajímavé je, že o kousek dál stojí voda desetkrát méně, je to na pováženou!"
Letos Rokycanské čekala ta- xa 92 Kč za kubík, navíc se celorepublikově do platby začala promítat úhrada za povrchovou vodu. Město se s provozovatelem sítě ale domluvilo, že v roce 2013 ji účtovat lidem nebudou. Platba se nakonec ustá- lila na 89 korunách (88,90 Kč).
V roce 2014 to mělo být přes stovku. Situace ale dopadla příznivěji. „Pro příští rok cena vodného a stočného na základě přijatého finančního modelu opět stoupne, a to o 5, 1 procenta. Bude činit 93,44 koruny, což je méně, než mělo být" sdělil Zdeněk Krček, ředitel VOS Sokolov, která síť města spravuje.
Více informací v dnešním vydání.