VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rokycanská sokolovna se stala místem učení maminek

Rokycany - Cílem je usnadnit návrat do pracovního poměru po mateřské dovolené.

16.3.2011
SDÍLEJ:

V rokycanské sokolovně právě končí šestý běh vzdělávacích kurzů pro maminky.Foto: Deník/Božena Šopejstalová

Třetím rokem už Sokol TJ Rokycany pomáhá maminkám, aby se po čase stráveném na mateřské dovolené mohly úspěšně vrátit do zaměstnání. Momentálně se právě chýlí ke konci šestý vzdělávací kurz projektu, který Sokol zajišťuje přes Evropskou unii.

„Posledního března ho předáním osvědčení završíme. Už máme až na pár míst hodně obsazený i sedmý a poslední kurz, který startuje čtvrtého dubna,“ informoval manažer projektu Vladimír Lisner.

„Výuka je intenzivní, chodíme sem čtyřikrát týdně, z toho jeden den je věnovaný angličtině. To jsem hodně uvítala, protože jsem ji dříve nestudovala a bez spousty pojmů z tohoto jazyka se dnes už neobejdete,“ konstatovala Monika Šumová.

„Během tří měsíců tráveného tady získáváme řadu zkušeností. Z věcí potřebných pro zaměstnaného člověka jsem se naučila mnohé, které jsem dosud neuměla,“ konstatovala Hana Budilová. Jana Šnajdrová zase hodnotila, že umět sám sebe nenásilně představit není vůbec jednoduché, ale přitom pro výběrová řízení při hledání místa nezbytné. „Najít míru mezi co nejlepším prezentováním se a sebekritikou, aby neublížila, není lehké. Právě tomu nás tu ale také učili, tedy prezentovat se co nejlépe a zároveň se neúměrně nevychválit. Zkrátka říci pozitivní věci přirozeně a hodnověrně,“ sdělila. „Teď jsme za tím záměrem právě absolvovaly jednu týmovou práci. Cílem bylo naučit se hodnocení povahových vlastností,“ dodala Kamila Lukešová.

Prohloubily jsme si tu také zásady práce s počítači a pro mě bylo důležité i to, že jsem se po dlouhé době dostala zase do skupinky lidí a začala s nimi spolupracovat,“ doplnila Monika. Tereza Lukášová i další maminky si rovněž pochvalovaly, že mají postaráno o děti, a když je potřeba, mohou je navštívit. „Jinak by takovéhle vzdělávání v úvahu nepřicházelo. A pokud bychom ho měly platit, už vůbec ne,“ shodly se ženy.

Autor: Božena Šopejstalová

16.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení