Výjimkou není zimní stadion. „Fungujeme v udržovacím režimu. Tedy s chlazením na minimum bez výjezdu rolby,“ potvrdil vedoucí Petr Šindelář. Rozpustit ledové zrcadlo by v zimě bylo podle jeho slov technologicky hodně složité: „Zatímco v létě se voda z betonové plochy přirozeně odpaří, teď by tady zůstala a při obnovení ledu by nadělala značné potíže.“ Finančně není režie až tak náročná, ale přesto se Šindelář přimlouvá za obnovení tréninků i násilně přerušených mistrovských bojů.

Pod zámkem je rovněž plavecký areál na okraji města. „Vodu temperujeme jen ve velkém bazénu, a to na 24 stupňů. S minimální dávkou chemie ve formě chloru,“ uvedl šéf zařízení Jaroslav Moravec. Kvůli vytápění objektu funguje vzduchotechnika, ovšem s výjimkou vypnuté cirkulace. Mimo provoz jsou pak prostory pro nejmenší plavce i obě vířívky. Objem vody je minimální a napuštění netrvá dlouho.

Opuštěné je venkovní sportoviště mezi bytovkami na Jižním předměstí: „Na můj vkus nelogicky. Vždyť pohyb je nejlepší variantou v boji s nemocí,“ usuzuje Moravec.