Například Miloslava Komínová sem jezdí s manželem téměř denně z Plzně. A o víkendu berou i vnoučka. „Jsme v důchodu, tak tu můžeme trávit klidně každý den. Líbí se nám tady. Je to tu pěkné, čisté a udržované. V plzeňském bazénu je hlava na hlavě a rybníky jsou špinavé. A stejně než bychom tam z Božkova dojeli, tak jsme v Rokycanech zrovna tak,“ svěřili se Plzeňáci.

Také čtyřletý Honzík Sulek z Mýta jezdí na rokycanské koupaliště často. „Střídavě se cachtáme na zahradě nebo tady. Je tu asi nejlepší voda v okolí,“ konstatovala jeho maminka. I dvouletý Tadeáš Vlček z Kameňáku je vodní živel a v Rokycanech si moc užívá. Prý byl s rodiči v Mariánských Lázních i na Slapech nebo v Praze, ale místní brouzdaliště je nejlepší.

Podle šéfa plaveckého areálu Jaroslava Moravce má voda v koupališti kolem pětadvaceti stupňů a kvalita vody je výborná. „Návštěvníci si chválí i občerstvení, které se s novou nájemkyní zlepšilo,“ doplňuje Moravec.

Plavčíky už má pro venkovní areál dva, takže provoz je zajištěný. „Průběžně doplňujeme další, podle toho, jak mohou studenti nastoupit. Ještě klidně přijmeme dva nebo tři brigádníky, abychom mohli lépe poskládat směny,“ uzavřel Moravec.

Plavcům kazí radost jen plné parkoviště. Město ho chce do budoucna rozšířit o 66 míst. Letošní rozpočet ale s realizací nepočítá, a lidé tak musí minimálně ještě jednu sezonu kroužit po okolí nebo dojít pěšky.