„Už jsem prodala 469 vstupenek,“ hlásila žena v kase. Mnohem náročnější to prý měla v sobotu i v neděli, kdy davy čekajících odbavili i ve vedlejším vstupu. Mužů, žen i dětí dorazilo během obou dnů ke třem tisícovkám a výrazně se na tom podílelo disciplinované osazenstvo rockového Fluff Festu na nedalekém letišti.

Zmíněný pondělní provoz byl přece jen klidnější. cestu do našeho okresního města vážili i přespolní. „Jsme z Plzně, jenže bazén na Slovanech je rekonstrukci a hlavně. Máte tu krásné prostředí,“ chválila upravenou plochu i čistou vodu Dáša Rybáčková. Také malý Míša Juha ze Lhoty u Dobřan byl v brouzdališti jako doma.

Hladem a žízní opalující se návštěvníci určitě netrpí. Ve stánku jdou na odbyt alkoholické nápoje i limonády, nanuky i točená zmrzlina a hodně oblíbené jsou párky v rohlíku.

Po rozpačitém počasí ve dvou úvodních červencových dekádách se část plavců nemohla dočkat zprovoznění krytého bazénu. „Otevřen je od pátku a také zde jsou cifry vysoké. Hned první den 309, v sobotu 240 a v neděli 276 zájemců,“ uvedl zástupce vedoucího areálu Štefan Michalík.