Náležitě připraveni byli v pondělí ráno pedagogové rokycanských základních škol na malé svěřence.

DEZINFEKČNÍ KOMANDO

V ulici Míru neproklouzla tříčlenné skupince učitelů s dezinfekčními roztoky v rukou ani myš. Číhali na ně hned za vstupními dveřmi. „Dospělí mají zpravidla rukavice. Pokud ne, musí se rovněž podrobit nástřiku,“ nesmlouvavě hlásila odbavující sestava. Kluci a děvčata se pak rychle přezuli a spěchali do označených tříd kvůli povinnému testování.

ULICE MÍRU BYLA ČISTÁ

V přípravné třídě se podle našeho bleskového průzkumu těšilo na klasickou výuku všech deset předškoláčků. Milena Palusková s asistentkou Monikou Málkovou je nejprve zasvětily do šťouracího rituálu. Otevření balíčků, funkci jednotlivých komponentů a vlastního vyhodnocení.

Snímky ze soudního spisu, Marie Fikáčková tam vyšetřovatelům předvádí, jak vraždila novorozence.
Prsty se bořily dítěti do hlavičky, přiznala sestřička ze Sušice. Popravili ji

Po pár minutách byl výsledek jasný. „Všichni negativní, což ostatně platilo i pro kompletní sestavu návratu do učeben,“ sdělila před startem úvodní vyučovací hodiny ředitelka Hana Šlégrová. S potomky se do útrob opraveného objektu vydalo jen minimum maminek a tatínků. Mohli být přítomní prověrce na koronavirus v nejnižších ročnících (v tomto případě do druhé třídy).

TGM BYLA KOMPLETNÍ

V sousedství zmíněné školy funguje devítiletka TGM. Po dlouhých měsících distanční výuky se sem vracela osazenstva pěti tříd s velkým A! Každá měla kromě vlastní učebny k dispozici místnost pro testování. „Pokud budou všechny vzorky negativní, přesunou se žáci do obvyklého prostředí,“ sdělil ředitel ZŠ Lukáš Rada v momentu, kdy mu kolegyně hlásila, že 4. A prošla úspěšně.

Ilustrační foto.
V Domažlické nemocnici zasahovala policie, měl zde ordinovat opilý lékař

Školáci, kteří dali přednost výuce na dálku, by se prý dali spočítat na prstech jedné ruky. Drtivá většina zamířila mezi kamarády s tím, že byla vybavena z domova náhradními rouškami či respirátory. „Případně můžeme ochranu obličeje poskytnout z našich zdrojů,“ dodal Rada. Pedagogickému sboru rozdal tyto prostředky s předstihem.

Pondělní testování se tedy obešlo bez výraznějších komplikací. Jenže pokračuje hned ve čtvrtek ráno a příští týden se stejný maraton týká druhé poloviny rotujících školáčků!