Nedávno tu skončily restaurátorské práce a kostelík začne znovu sloužit veřejnosti. V sobotu se lidé přišli podívat na první novodobou pouť, která odstartovala další éru pozoruhodné plzeňské stavby. „Je možné ji využívat pro různé kulturní i náboženské akce, rádi bychom tady uvítali svatby,“ podotkl plzeňský architekt Jan Soukup, který je mimo jiné i členem Sdružení pro obnovu památek v Rokycanech a okolí. Právě tato organizace se zchátralého kostelíka na začátku milénia ujala a zasloužila se o jeho postupnou opravu.

Sdružení shání na obnovu kostela peníze řadu let a podle Karla Jíši se mu podařilo vybrat více než pět a půl milionu korun. „Stavba byla v roce 2001 těsně před rozsypáním. „Opravili jsme krov a střechu a přitom sepnuli kostelík ocelovými táhly. Potom se opravily fasády včetně nových oken a mříží,“ vypočítává Soukup.

Uvnitř se restaurovaly fresky Františka Julia Luxe a varhany, které jsou zatím mimo objekt, ale vrátí se po restaurování kůru. Práce pak pokračovaly na elektroinstalaci, vnitřních omítkách. Podařilo se najít a opravit jesličky. Finančně se na obnově kostela nejvíc podílel Plzeňský Prazdroj, druhý městský obvod i město Plzeň, ministerstvo kultury a soukromí donátoři.