RAKOVÁ – Den obce začíná 2. 9. úderem 12. hodiny ve víceúčelovém areálu. Obnáší ráj pro ty nemenší (pumptracková dráha, malá i velká trampolína, skákání do pěny, obří skluzavka atd.), produkci plzeňského Trabant klubu i řadu vystoupení. Ve 14.45 třeba tanečníky z Little Cats, od 17.15 Culinku a přidají se i fotbalisté TJ Sokol. V 15 hodin vyrukují na Radnice B. Tečkou bude večerní taneční zábava za doprovodu kapely Celebration.

RADNICE – Rozloučení s prázdninami se koná v sobotu 2. 9. na Letní scéně u rybníka. Ve 14.00 je na pořadu běh s dětmi Radnické kecky. Následuje od 14.30 zábavné odpoledne pro děti s Kiwi (tvořivá dílna, skákací hrad, malování na obličej s Ivet Tymciv, stezka s úkoly se skřítkem, diskotéka i baby zóna pro nejmenší). V 17.00 lákají odpolední čaje: hudební skupiny Voltage, Balwan rock a Lechotín Boys.

Prodejní stánky postaví rybáři, bistro Kiwi, pivovar Mulač, Cukrová vata, Krafárna, M/F, Poletucha, Eva Zemanová, Weinotéka a pivovar Klenot.

Rekonstrukce proslulé Fitzovy vily poblíž rokycanského nádraží byla doplněna o uložení dokumetu s odkazem dalším generacím. Akci jsme využili i k nevšedním záběrům na střed Rokycan
Na vrcholku Fitzovy vily je nově umístěný vzkaz budoucím generacím

KORNATICE – Obec pořádá pro spoluobčany i přespolní loučení s prázdninami. V sobotu 2. září začne ve 14 hodin soutěžemi pro děti i dospělé, na posílení ducha bude přichystán divočák a od 17 hodin zahraje k tanci a poslechu skupina Bells.