ROKYCANY - Dominanta na vrcholu Kotle je častým cílem výletů. Ve čtvrtek 21. a v pátek 22. března ale bude vstup na rozhlednu omezen a důvodem je revizní prohlídka. Od soboty 23. 3. bude věž opět přístupná bez omezení a zdarma.

RADNICKO - Svoz nebezpečného odpadu včetně odběru vysloužilých elektrospotřebičů se ve čtvrtek 21. března odpoledne bude týkat vesnic kolem Radnic. Začne se ve 14 hodin v osadě Skoupý a pokračovat se bude v Prašném Újezdu (14.20), Mlečicích (14.50), Terešovské Huti (15.15), Terešově (15.35), Bílé Skále (15.55) a Újezdu u Svatého Kříže (16.35).

ZBIROH - Multifunkční sál úřadu bude dějištěm výstavy Veselé Velikonoce vinšujeme. Pořádají ji členky Českého klubu žen ve Zbiroze a návštěvníci jsou zváni i ve čtvrtek 21. března mezi 9. a 17. hodinou.

Pomník obětem nehody v zatáčce Závírka u Svojkovic
Tragédie v Závírce připravila před dvaačtyřiceti lety o život sedm cestujících

STRAŠICE - Místní knihovna Strašice i tamní pionýrská skupina Trojlístek organizují v pátek 22. března od 18 hodin Noc s Andersenem. Večer plný hezkého čtení, vyrábění a zábavy bude spojený s přespáním v knihovně pro malé čtenáře od sedmi do dvanácti let.