Tentokrát ale spíše vystupoval jako předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a věnoval se programovému období 20072013.

„Přijel jsem si promluvit se žadateli o evropské dotaci, podívat se na výsledek a zjistit, jakému ohlasu se akce těší," uvedl stručně Grüner.

„V Rokycanech sice dosažené není zásluhou tohoto vedení, ale je třeba říci, že se sem podařilo dostat hodně evropských prostředků a akce se povedly. Ať už jde o park, novou rozhlednu na Kotli, silnice, včetně první části obchvatu Rokycany Hrádek…," hodnotil.

„Kdy dojde na dostavbu, a tím vyvedení kamionů mimo centrum, jasné není. Evropské fondy poskytly možnost obchvat realizovat. Když někdo nepochopí prioritu a blokuje výkup potřebného pozemku přemrštěnými požadavky, nedá se nic dělat. Běží soud o vyvlastnění. Kdy ale skončí…?

Rokycany podle něj také spolu s Tachovem, Klatovy a Sušicí patří k místům, která o prostředky nejlépe dokážou žádat.

Chválil rovněž, že na Rokycansku se v rámci operačního programu povedly i další akce. Třeba rozhledna v Břasích či terasy v zámku Zbiroh.

„Je dobré si uvědomit, že bez prostředků Evropské unie bychom těžko byli tam, kde jsme. Je zapotřebí, abychom o tom dali pořádně vědět a dosažené cíle navštěvovali a využívali co nejčastěji."

Náměstka Grünera jsme zastihli v Muzeu dr. B. Horáka, které rovněž dotace čerpalo. Například na vytvoření nové interaktivní expozice Příroda.

Jelikož Grüner je členem rady Krajského úřadu PK, která odsouhlasila přesun Muzea dr. B. Horáka pod Západočeské muzeum, zajímala nás i tato tematika. „Jsem jedním z devítky radních. Nepatřím ale mezi odborníky přes muzejnictví, dal jsem na jejich rozbor situace, kterým se teď bude zabývat i zastupitelstvo. O tom, že rokycanské muzeum na tom nebude hůře, naopak co se paleontologických sbírek týče, dočká se nejlepšího vybavení v kraji, ujišťoval i doktor Frýda. Je ředitelem Západočeského muzea, ale zároveň občanem Rokycan," poukázal Grüner.