Odvolali z postu ředitele základní a mateřské školy Rostislava Judla, když se pro tento krok vyslovili tři radní. Jeden se zdržel hlasování a jeden byl proti. Zároveň vyhlásili na tuto pozici výběrové řízení s tím, že uchazeči se mohou hlásit do 28. března.

„Nehledejte za tím nic mimořádného nebo výjimečného. Postupujeme podle zákona, kdy nynějšímu představiteli ZŠ a MŠ končí 31. července 2024 šestileté funkční období. Mandát mohl být prodloužen, ale většinově jsme rozhodli o konkurzu, kam se pochopitelně může přihlásit i stávající ředitel. Osobně jsem přesvědčen, že konkurence je zdravá a stejně tak jsou voleni zastupitelé či poslanci,“ zdůrazňuje starosta Vlastimil Sýkora. A připomíná, že město do vzhledu i vybavení devítiletky a mateřinky investuje obrovské množství peněz, s čímž by měla korespondovat kvalita výuky.

Deváťáci ze ZŠ Stupno.
Víme, proč se u přijímaček z češtiny dlouhodobě prosazují školáci ze Stupna

S výběrovým řízením ostře nesouhlasí Ondřej Dostál, právník se zaměřením na zdravotnictví, dnes i politik a také zastupitel města: „Rosťu považuji za skvělého ředitele. Jsem rád, že naši školu, kde mám i své děti, vede právě on. Opravdu si nepřeji, aby byl vyměněn za někoho jiného, a v tomto názoru nejsem osamocen.“ Mirošovem tak cestuje petice se žádostí, aby radní stanovisko přehodnotili a rozhodnutí o Judlově odvolání zrušili.

Také v Rokycanech hledají nyní ředitele tří škol. Dvě z nich jsou základní (TGM a Jižní předměstí), jedna mateřská (U Saské brány). Adepti mají čas na podání přihlášek do 11. března a doplňme, že zde jsme žádná nesouhlasná stanoviska nezaznamenali.