Proměnlivé počasí uplynulých dnů dělá radost houbařům. Rokycansko nevyjímaje a dokumentují to úlovky, zveřejňované na sociálních sítích.

Sotva se nad jinak značně vysušenými lesy objevily první obláčky páry, vyrazili znalci do hvozdů. Luboši Jelínkovi z Rokycan dělala doprovod dcera Šárka a dvojice se po pár desítkách minut rozhodně s prázdnou nevracela: „Roste hodně hřibů, kozáků, křemenáčů nebo holubinek. Babky ani nepočítám. Konkrétní prostor vám prozrazovat nebudu, protože houby lze nalézt doslova na každém kroku.“

V porostech kolem Volduch se denně toulají stovky lidí. Včetně rekreantů z kempu Veselý Habr, kteří mají při dešti co čistit. „Naše hosty lesní zákoutí lákají. Úlovky si zpracovávají vesměs sami. V kuchyni jsme nezaznamenali žádnou žádost o smaženici nebo omáčku. Ale jezdí sem hodně i místní. Zaparkují a jdou na průzkum,“ sdělila za osazenstvo Marcela Veselá.

Kromě této lokality je na Rokycansku v obležení oblast Zbirožska a na opačné straně jih okresu. Samostatnou kapitolou zůstává Brdská pahorkatina. Zde láká vidina plných košíků i putování nádhernou přírodní scenérií.