ROKYCANY - Poetická kavárna je ve středu 29. listopadu od 17 hodin připravena v sále ZUŠ Rokycany (naproti nádraží). Posluchače čeká mluvené slovo, hudba a pro zahřátí šálek kávy nebo čaje.

STRAŠICE - Rozsvícení vánočního stromu se v centru Strašic odehraje ve čtvrtek 30. listopadu od 17 hodin. U obecního úřadu si domácí i přespolní zazpívají koledy se Strašickou Pohodovkou.

Vítání občánků. Těně, listopad 2023
Těně přivítaly dva nejmladší občánky. Podívejte se

ROKYCANY - Výstava Cesty české vědy začíná 1. prosince v 17 hodin vernisáží v sídle Muzea Dr. Bohuslava Horáka (za kostelem). Až do 12. května příštího roku si mohou návštěvníci připomenout dvanáct objevů z oblasti geografie, botaniky, geologie, astronomie, genetiky či naturfilosofie. Expozice je výstupem projektu Živá mapa: Topografie dějin přírodních věd v českých zemích. Realizovaný byl na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a je doplněn o sbírkové předměty muzea v Rokycanech.

RADNICE - V sobotu 2. prosince od 17 hodin zveme do Radnic na koncert skupiny Sunny Girls. Uskuteční se v kostele svatého Václava. Zahájení adventu v centru města pokračuje v neděli 3. 12. Vánoční trhy začnou na náměstí v 10 hodin. Od 15:30 hodin bude před muzeem Josefa Hyláka tradičně odhalena nová postava Radnického betlému a v 16:30 následuje rozsvícení vánočního stromu. Po přesunu do kostela se mohou návštěvníci těšit na pásmo malých umělců z MŠ a ZŠ Radnice, aby od 18:30 hodin udělala pěveckou tečku Bára Zemanová.

Rokycanská mateřinka U Saské brány se připojila pasivně k protestu vzdělávacích zařízení
Stávka škol na Rokycansku. U Saské brány nebyla ředitelka na vaření sama

LITOHLAVY - Obecní úřad v Litohlavech zve v neděli 3. prosince do kaple Navštívení Panny Marie na Vršíčku. Při koncertu duchovní hudby s názvem Na prahu adventu účinkuje od 14 hodin Duo ARIOSO (Iva Mužová a Zdeňka Krauslová) a dětský pěvecký sbor BARVIČKY ZUŠ Rokycany. Dobrovolné vstupné bude věnováno Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí. Partnerem akce je Kooperativa.