Kaufland zahajoval obvyklé středeční akce a nakupující s rouškami šlo spočítat na prstech jedné ruky. Jedním z nich byl Petr Jonák z Medového Újezdu: „Je to spíš takový kolorit a asi to brzy odložím.“ Prodavačka Hana mělo jasno: „Pro nási zákazníky je to určitě dobře. Bylo obtížné mít to osm hodin na obličeji a dvojnásobně to platí o kolegyních na kasách.“ Obdobně to vypadalov Bille. Ale ani tam pokladní nesundaly při přejímání bankovek či mincí rukavice.

Úředníci rokycanské radnice se mohli věnovat klientům bez ústenek a určitě jim to nevadilo. „Při styku s veřejností je přímý kontakt určitě lepší,“ vyjádřila se mluvčí Tereza Maixnerová. Maturanti oboru seřizovač CNC strojů z Jeřabinové ulice měli ponechání roušky na výběr.

Slavoj Mýto - SK Petřín Plzeň 1:2
Mýto po statečném odporu katapultovalo do čela turnaje Petřín

Ochranou dýchacích cest museli být však vybaveni lidé v hrádecké lékárně s odůvodněním, že jde o zdravotnické zařízení. A negativní reakci jsme zaznamenali z jedné z místních firem: „Zahraniční majitel nás nutí, abychom pracovali v roušce, což je ve vedru příšerné,“ sdělil jeden z dělníků.