„Ve srovnání s minulými roky je to teď bída. Celkově je zájem o dovolené minimální. Platí to především o klientech z menších obcí, kde je strach z nákazy silnější. Výjimku tvoří mladí, kteří nemají s vycestováním v nejistém čase problém,“ potvrdila Lenka Svobodová ze spol. INEX Rokycany. Pokud už turisté chtějí na zahraniční dovolenou, volí zpravidla Chorvatsko a Řecko. Přesto jsou prodeje daleko za běžným průměrem. Brzdou zůstává vypisování několikastránkových formulářů a při přesunech do letoviska se mohou setkat s namátkovým testováním na virus.

Václav Havránek
Dobrovolní hasiči jsou motorem vesnic

Jiná cestovka v okresním městě ovšem pociťuje zvýšenou poptávku o cesty do Maďarska a Bulharska. Přestože ceny zájezdů přes určité komplikace na trase nebo neúplnou možnost využití potenciálu tamních resortů a lázní rostou.

Zmrazení aktivit pociťují nejen cestovní agentury, ale také letecké společnosti, gastronomické firmy a jiná odvětví. Podle nejnovějších průzkumů chce letos zůstat v České republice devadesát procent lidí. Nejoblíbenější destinací je Šumava!