Umělci z Břas a okolí ladili hlasivky už po sedmnácté hodině při reprodukované hudbě a poslinili se přitom vánočkami i čajem. Horké nápoje voněly také ve Zbiroze, o což se postaraly členky hasičského sboru, které zajišťovaly občerstvení. Včetně voňavých klobás, což přilákalo amatérské zpěváky a také bruslaře, kteří v proluce navštěvují plochu s umělým povrchem. Domácí i přespolní se přesvědčili o šikovnosti zbirožských školáků, neboť předehrou koled se stal jarmark devítiletky.

Svařené víno provonělo Mýto, kde se patrioti královského města shromáždili na náměstí a šest skladeb také zde vystřihli takřka profesionálně.

Vynechat nelze okresní město. Zpěvníky zhruba osmdesáti účastníkům rozdal před 18. hodinou starosta Tomáš Rada a vzápětí se pod rozsvíceným stromem statečně zapojil do přednesu. Jeho zástupci Jiřímu Sýkorovi pomáhala dcerka Violka a zahanbit se nenechal ani její kamarád. Tříletý Kristiánek pod dohledem maminky Aleny sledoval dění a pak ho zaujal betlém s postavami ze slámy. Na Masarykovo náměstí zkrátka přišly skupinky přátel, rodinné týmy i jednotlivci, aby si závěr sedmého prosincového dne náležitě užili!